Nowości

CA181Q szelki bezpieczeństwa WiK-Teflon NFC
brutto: 659,28 zł
(netto: 536,00 zł)

Wyprzedaż

IPHOZ do do blach w poziomie 0-30 mm 0,75 t (para)
brutto: 1 437,13 zł
(netto: 1 168,40 zł)

Urządzenia samozaciskowe - różne modele urządzeń samozaciskowych, kiedy i jak z nich korzystać?

Wieloletnie doświadczenie firmy ASSECURO w zakresie produkcji sprzętu zabezpieczającego przed upadkiem z wysokości sprawia, że oferowane produkty to przemyślane, sprawdzone i ergonomiczne rozwiązania. Dzisiaj prezentujemy urządzenia samozaciskowe - doradzamy, kiedy i jak z nich korzystać oraz jakie rodzaje takich urządzeń można wyróżnić.

Z nami bezpiecznie do góry!

W naszej ofercie znajduje się szeroka gama środków ochrony indywidualnej zabezpieczających przed upadkiem z wysokości. Jednym z wielu rekomendowanych przez nas rozwiązań są urządzenia samozaciskowe z giętką prowadnicą, które przeznaczone są do zabezpieczenia pojedynczego pracownika przy pracach wymagających częstego przemieszczania się w płaszczyźnie pionowej i poziomej.

W naszej ofercie dostępne są trzy rodzaje urządzeń samozaciskowych:

  1. STOPER - symbol AC403 - urządzenie przeznaczone do stosowania z liną rdzeniową o średnicy 12 mm, wyposażone w mikroamortyzator zakończony zatrzaśnikiem dwuzapadkowym,
  2. STOPER T - symbol AC403T - urządzenie przeznaczone do stosowania z liną kręconą o średnicy 16 mm, wyposażone w mikroamortyzator zakończony zatrzaśnikiem dwuzapadkowym,
  3. STOPROPE - symbol AC404 - urządzenie na stałe połączone z liną rdzeniową dzięki czemu może także służyć do ograniczenia zasięgu poruszania lub do pracy w podparciu. Wyposażone w łącznik wykonany z taśmy poliamidowej zakończonej zatrzaśnikiem.

Wszystkie urządzenia pracują w trybie automatycznym. Ich konstrukcja umożliwia płynne przesuwanie się mechanizmu zaciskowego po linie w obu kierunkach, a w razie zaistnienia upadku mechanizm zaciskowy natychmiast automatycznie blokuje się na linie.

Urządzenia STOPER i STOPER T pracują również w trybie manualnym. Tryb manualny umożliwia automatyczny przesuw urządzenia tylko w jednym kierunku, przy ruchu w drugim kierunku konieczne jest każdorazowe ręczne odblokowanie dźwigni w celu przesunięcia urządzenia po linie.

Wszystkie urządzenia dostępne są z linami o długości od 5 do 50 m.

Zastosowanie urządzeń samozaciskowych

Urządzenia samozaciskowe dedykowane są do pracy na drabinach, konstrukcjach kratowych, stromych i płaskich dachach. Znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu począwszy od budownictwa poprzez energetykę, telekomunikację czy fotowoltaikę. Urządzenia samozaciskowe doskonale sprawdzą podczas pracy przy niezabezpieczonych krawędziach, w czasie stawiania rusztowania przy elewacji, podczas montażu i demontażu konstrukcji budowlanych, przy pracy na drabinie przystawnej, podczas pracy na słupach kratowych, kominach, wieżach wiertniczych, szybach czy odśnieżania dachu, itd.. Urządzenie STOPER wykorzystywane jest także w ratownictwie oraz pracach wykonywanych technikami alpinistycznymi.

urządzenie samozaciskowe  urządzenie samozaciskowe  urządzenie samozaciskowe  urządzenie samozaciskowe  urządzenie samozaciskowe 

Zalety urządzeń samozaciskowych

  • mechanizmy wykonane ze stali nierdzewnej,
  • zminimalizowanie drogi powstrzymywania spadania (podczas przemieszczania się po ciągach drabin, wzdłuż konstrukcjach kratowych),
  • praca w trybie automatycznym oraz możliwość wykorzystania do pozycjonowania w miejscu pracy,
  • możliwość stosowania ich podczas pracy w pionie i poziomie.

Urządzenie STOPROPE dodatkowo posiada dopuszczenie do pracy w strefach zagrożonych wybuchem i może być używane do ograniczenia zasięgu poruszania lub pracy w podparciu. Kolejnym atutem urządzeń samozaciskowych jest okres użytkowania, który wynosi do 10 lat od daty produkcji.

urządzenia samozaciskowe

To solidne, uniwersalne, wykonane z wysokojakościowych materiałów, bezpieczne i funkcjonalne urządzenia ochrony osobistej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą ASSECURO, a w razie jakichkolwiek pytań, do bezpośredniego kontaktu z naszymi doradcami technicznymi, którzy chętnie zaproponują najkorzystniejsze rozwiązania w zakresie bezpiecznej pracy na wysokościach.

Skontaktuj się!