Nowości

CA181Q szelki bezpieczeństwa WiK-Teflon NFC
brutto: 659,28 zł
(netto: 536,00 zł)

Wyprzedaż

IPHOZ do do blach w poziomie 0-30 mm 0,75 t (para)
brutto: 1 437,13 zł
(netto: 1 168,40 zł)

Szelki zabezpieczające do pracy na wysokości - zastosowanie, budowa, dobór

ASSECURO jest wiodącym na rynku, polskim producentem sprzętu zabezpieczającego przed upadkiem z wysokości. Od ponad 30 lat z powodzeniem zaopatruje w ochrony osobiste pracowników działających w różnych sektorach gospodarki jak. np. budownictwie, fotowoltaice, energetyce, telekomunikacji czy przedsiębiorstwach wodno-kanalizacyjnych itd. W ofercie ASSECURO znajdziesz wiele modeli szelek bezpieczeństwa dedykowanych do wielu rodzajów prac: od pracy w dostępie budowlanym do pracy wykonywanej technikami alpinistycznymi.

Szelki bezpieczeństwa to podstawowy sprzęt ochrony indywidualnej używany podczas wykonywania pracy na wysokości. W połączeniu z elementem łącząco-amortyzującym oraz punktem zaczepowym tworzą system powstrzymywania spadania.

Zastosowanie szelek bezpieczeństwa?

Szelki bezpieczeństwa stanowią podstawowy element systemu powstrzymywania spadania.

Chronią użytkownika przed zagrożeniami związanymi z upadkiem z wysokości, które mogą mieć bardzo poważne konsekwencje, takie jak śmierć lub nieodwracalne szkody na zdrowiu. Zadaniem szelek bezpieczeństwa jest ochrona użytkownika przed obrażeniami wewnętrznymi, występującymi podczas upadku z wysokości poprzez rozłożenie sił wpływających na ciało w czasie powstrzymania spadania. Do zadań szelek bezpieczeństwa należy również ochrona kręgosłupa przed złamaniami, a także utrzymanie jak najbardziej pionowej pozycji po wyhamowaniu spadania i w trakcie dalszego oczekiwania na pomoc.

Szelki bezpieczeństwa ASSECURO produkowane są w dwóch klasach użyteczności - PROFESSIONAL i BASIC. Szelki z linii PROFESSIONAL przeznaczone są do intensywnego i zawodowego użytkowania. W tej grupie szelek znajdziesz profesjonalne modele przeznaczone do wszystkich rodzajów prac w tym także prac w dostępie linowym. Szelki z linii BASIC znajdują zastosowanie wyłącznie podczas wykonywania podstawowych, prostych lub krótkotrwałych prac.

Normy dotyczące szelek bezpieczeństwa

Szelki bezpieczeństwa zaliczane są do III kategorii Środków Ochrony Indywidualnej. Spełniają wymagania Rozporządzenia (UE) nr 2016/425. Wszystkie szelki bezpieczeństwa dostępne w ofercie ASSECURO są wykonane zgodnie z normą EN 361 określającą wymogi dotyczące konstrukcji oraz badania szelek. Szelki wyposażone w pas biodrowy spełniają dodatkowo wymagania normy EN 358. Szelki posiadające punkt do pracy w zawieszeniu (dedykowane do pracy w dostępie linowym) są zgodne również z normą EN 813.

Budowa szelek asekuracyjnych

Szelki bezpieczeństwa ASSECURO wykonane są z taśm poliamidowych oraz metalowych klamer spinających i regulacyjnych, które umożliwiają dopasowanie szelek do sylwetki użytkownika. Wszystkie modele posiadają dwa punkty zaczepowe (przedni i tylny) umożliwiające przyłączenie do nich systemu zabezpieczającego przed upadkiem z wysokości. Na życzenie mogą być wyposażone w przedłużacz tylnego punktu zaczepowego.

Ponadto:

 

Szelki bezpieczeństwa produkcji ASSECURO - czym kierujemy się przy projektowaniu szelek?

Staramy się, aby nasze szelki bezpieczeństwa posiadały jak najmniejszą wagę, nie ujmując im niezawodnej trwałości. Duży nacisk kładziemy na czytelne i trwałe oznaczenie. Wykorzystujemy także nowe technologie. Szelki klasy PROFESSIONAL zostały wyposażone w tag NFC dedykowany dla systemu ASSpect (elektronicznego systemu zarządzania wyposażeniem w tym ochronami osobistymi, system obsługiwany jest za pomocą aplikacji na smartfona).

Nasze wyroby stale udoskonalamy dzięki własnemu doświadczeniu oraz dzięki doświadczeniu wynikającemu ze szkolenia w naszych ośrodkach ponad 2500 osób rocznie. Chcemy, aby użytkowanie naszego sprzętu było bezpieczne i wygodne, dlatego dbamy, aby sposób zapinania był komfortowy dla użytkownika. Dodatkowo szelki z pasem biodrowym dzięki tkaninie dystansującej zapewniają skuteczną wentylację w trakcie ich użytkowania. Mamy własne laboratorium badawcze i wypracowane procedury dzięki, którym monitorujemy cały proces naszej produkcji. Wszystkie nasze szelki po wyprodukowaniu podlegają indywidualnej kontroli, co pozwala nam utrzymać wysoką jakość.

Wybór szelek bezpieczeństwa - z nami bezpiecznie do góry!

Jak znaleźć idealny model dla siebie? Abyś był zadowolony z szelek bezpieczeństwa, musisz odpowiednio dobrać ich typ oraz rozmiar, dzięki czemu będą one zapewniały Ci bezpieczeństwo i komfort podczas pracy na wysokości. Takie kwestie jak sylwetka, wzrost czy waga, a także rodzaj wykonywanej pracy są bardzo ważne podczas dokonywania wyboru.

W ASSECURO znajdziesz szelki dostępne w rozmiarze STANDARD i XXL. W trakcie zakupu szelek dla siebie kieruj się tabelą rozmiarową, umieszczoną na stronie produktu.

Kiedy wybierasz szelki bezpieczeństwa, weź pod uwagę również pracę, którą wykonujesz i wymiar godzin, który w nich będziesz spędzać. Kiedy Twoja praca nie wymaga dużego nakładu czasu, to powinien wystarczyć Ci podstawowy model szelek. Z kolei, jeśli pracujesz w szelkach znacznie dłużej, powinieneś rozważyć zakup modelu, gwarantującego Ci dużą wygodę oraz komfortowe warunki pracy.

Okres użytkowania oraz przeglądy okresowe

Okres użytkowania szelek bezpieczeństwa ASSECURO wynosi maksymalnie 10 lat od daty produkcji. Rzeczywisty okres użytkowania uzależniony jest jednak od ich stanu technicznego. Szelki powinny być poddawane kontroli okresowej minimum 1 raz na 12 miesięcy, a w przypadku intensywnego użytkowania lub użytkowania w ciężkich warunkach (zapylenie, wilgoć, duża ekspozycja na promieniowanie UV, kontakt z substancjami chemicznymi) częstotliwość przeglądów okresowych należy zwiększyć. Kontrola okresowa powinna być przeprowadzana przez serwis ASSECURO lub osobę kompetentną tj. przeszkoloną przez ASSECURO. Wynik takiej kontroli powinien być udokumentowany wpisem do Karty Użytkowania, która jest dostarczana razem z szelkami.

Konserwacja oraz transportowanie szelek bezpieczeństwa

Kiedy Twoje szelki bezpieczeństwa ulegną zabrudzeniu, przetrzyj je wilgotną ściereczką lub wypłucz je w bieżącej wodzie. Pamiętaj, aby jej temperatura nie przekraczała 40 stopni. Jeżeli zabrudzenia są bardziej wymagające, możesz skorzystać z czyszczenia chemicznego w trybie ręcznym. Po zmoczeniu, szelki bezpieczeństwa należy suszyć, zawieszając je w przewiewnym miejscu z zachowaniem bezpiecznej odległości od źródeł ciepła.

Szelki asekuracyjne najlepiej przewozić w opakowaniach, które zabezpieczą szelki przed uszkodzeniem mechanicznym i chemicznym w trakcie transportu oraz niekorzystnym działaniem promieni słonecznych.

Szelki bezpieczeństwa są ważnym elementem systemów asekuracji. Zadbaj o to, aby były wygodne i aby zapewniały Ci komfortowe oraz przede wszystkim bezpieczne warunki pracy. Wybierz szelki lidera w produkcji sprzętu do pracy na wysokości, który zapewni Ci najlepsze rozwiązania dostępne na rynku.

szelki bezpieczeństwa

Skontaktuj się!