Nowości

CA181Q szelki bezpieczeństwa WiK-Teflon NFC
brutto: 659,28 zł
(netto: 536,00 zł)

Wyprzedaż

IPHOZ do do blach w poziomie 0-30 mm 0,75 t (para)
brutto: 1 437,13 zł
(netto: 1 168,40 zł)

Linki ustalające pozycję podczas pracy oraz ograniczające przemieszczanie - zastosowanie

Linki ustalające pozycję podczas pracy oraz ograniczające przemieszczanie, produkowane przez ASSECURO, posiadają certyfikat CE oraz są zgodne z normą EN 358. Mogą być stosowane jako środkiem ochrony indywidualnej pozycjonujące na miejscu pracy lub uniemożliwiające zaistnienie spadania. Podczas pracy, gdzie istnieje ryzyko upadku z wysokości, konieczne jest stosowanie dodatkowych środków ochrony indywidualnej chroniących przed upadkiem z wysokości.

Mogą być wykorzystywane na dwa sposoby:

  • jako linki opasujące,
  • jako linki do pracy w podparciu lub ograniczające zasięg poruszania.

Umożliwiają:

  • przyjęcie i utrzymanie stabilnej, ergonomicznej pozycji podczas wykonywania pracy,
  • swobodną pracę obiema rękami bez konieczności trzymania się konstrukcji.

Linki ustalające pozycję pracy znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Przede wszystkim używane są przez pracowników energetyki, telekomunikacji i budownictwa.

Przydatne są przy wielu rodzajach prac wykonywanych na wysokości takich jak np. praca na słupach, masztach, drzewach, drabinach, dachach i konstrukcjach kratowych.

linka na wysokości  linka bezpieczeństwa  linka przymocowana do słupa  elastyczna linka bezpieczeństwa  

Rodzaje i budowa linek dostępnych w ASSECURO

Do naszych flagowych wyrobów zaliczamy linki wyposażone w regulatory dwustronnie przesuwane po linie i umożliwiające łatwą regulację długości liny:

  • MANUFIX - (symbol katalogowy AF784) to wyrób wyposażony w ergonomiczny aluminiowy regulator na stałe zintegrowany z liną rdzeniową o średnicy 14 mm. Lina zakończona jest z jednej strony aluminiowym zatrzaśnikiem dwuzapadkowym a z drugiej zaszyciem. W standardzie lina wyposażona jest w rękawek ochronny. To numer jeden na rynku ze względu na swoją funkcjonalność oraz niską masę co jest bardzo istotne podczas wykonywania pracy na wysokości.
  • MANUBLOK - (symbol katalogowy AF775) to wyrób wyposażony w regulator ze stali nierdzewnej na stałe zintegrowany z liną rdzeniową o średnicy 14 mm. Lina zakończona jest z jednej strony stalowym zatrzaśnikiem dwuzapadkowym a z drugiej zaszyciem. W standardzie lina wyposażona jest w rękawek ochronny.
  • MANUSTOP - (symbol katalogowy AF764) to wyrób wyposażony w stalowy regulator na stałe zintegrowane z liną kręconą o średnicy 16 mm. Lina zakończona jest z jednej strony stalowym zatrzaśnikiem dwuzapadkowym a z drugiej zaplotem końcowym.

 

Okres użytkowania i przeglądy okresowe linek ustalających pozycję pracy

Okres użytkowania linek produkcji ASSECURO wynosi maksymalnie 10 lat od daty produkcji. Rzeczywisty okres użytkowania uzależniony jest jednak od stanu technicznego sprzętu. Linki powinny być poddawane kontroli okresowej minimum raz na 12 miesięcy, a w przypadku intensywnego użytkowania lub użytkowania w ciężkich warunkach takich jak np. zapylenie czy wilgoć częstotliwość przeglądów okresowych należy zwiększyć.

Linki ustalające pozycję podczas pracy

 

Skontaktuj się!